×
Wyszukaj w serwisie
×

HERODY 2019

W ubiegły weekend w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się już po raz XXXIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych „HERODY 2019”. Łącznie w konkursie wzięło udział 23 zespoły, w tym 7 zespołów dorosłych i 16 zespołów dziecięcych.

Jury w składzie: prof. Uniwersytetu Opolskiego Teresa Smolińska z Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki, prof. dr hab. Remigiusz Pośpiech z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz mgr Elżbieta Oficjalska z Muzeum Wsi Opolskiej, postanowili przyznać następujące nagrody:

Kategoria ZESPOŁY DOROSŁE:

I nagroda BERŁO HERODA – Zespół teatralny FASKA z Piotrówki

II nagroda – Zespół „Tradycja” ze Świetlicy Wiejskiej w Rozmierzy

III nagroda – Teatr „Tradycja” z ZSM w Głubczycach

Kategoria ZESPOŁY DZIECIĘCE:

I nagroda BERŁO HERODA – Zespół „Dąbróweczki” ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie k. Namysłowa

II nagroda – Grupa kolędnicza MGDK z Lewina Brzeskiego

III nagroda – Zespół teatralny „Faska” grupa dziecięco-młodzieżowa oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w PSP w Mąkoszycach

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie znajduje się w protokole z posiedzenia Jury zamieszczonym na Facebooku Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, w tym Burmistrzowi Lewina Brzeskiego, Marszałkowi Województwa Opolskiego, Starostwu Powiatowemu w Brzegu, Samorządowi Mieszkańców Lewina Brzeskiego, firmie STRUNOBET-MIGACZ Sp. z o.o. oraz Bankowi Spółdzielczemu Grodków - Łosiów za ufundowanie wspaniałych nagród i poczęstunku dla uczestników konkursu i już dziś zapraszają na kolejną edycję konkursu.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć udostępnionych przez MGDK w Lewinie Brzeskim. Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na Facebooku Miejsko-Gminnego Domu Kultury.