×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski i jej mieszkańcy nagrodzeni!

Miło jest nam poinformować, iż Gmina Lewin Brzeski otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, odbywającym się w dniach 16-22 września 2018r. pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Wspólne działania mieszkańców gminy zostały przedstawione w  krajowym raporcie, opisującym całość inicjatyw prowadzonych przez polskie miasta i gminy. Jak podaje Minister Infrastruktury, rok 2018 był rokiem szczególnym. Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odnotowała bowiem najlepszy w historii wynik, jeśli chodzi o liczbę uczestników – łącznie 160 miast i gmin podjęło się promocji różnych form mobilności, ze szczególnym naciskiem na ruch pieszy i rowerowy – i tak też się działo w przypadku naszej gminy.

Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy, zarówno dorośli, jak i dzieci, tak licznie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i liczymy na kolejne tak ekologiczne, a zarazem aktywne spotkania.

Dyplom z podziękowaniem za udział w ogólnoeuropejskiej akcji, którą na poziomie krajowym koordynuje Ministerstwo Infrastruktury do wglądu poniżej:

PDFDyplom.pdf

Poniżej znajdują się zdjęcia, którymi przypominamy działania w ETZT, tj. rajd rowerowy dla mieszkańców gminy, konkurs plastyczny zorganizowany w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim, dzień bez samochodu w wykonaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim - na czele z Panem Burmistrzem: