×
Wyszukaj w serwisie
×

Kreatywne ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Rozpoczął się drugi semestr bieżącego roku szkolnego. Ferie zimowe, przynajmniej dla nas, już się skończyły. W gminie Lewin Brzeski dzieci korzystały z różnych form zimowego wypoczynku. Niemalże osiemdziesięcioro z nich wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim pod hasłem „Kreatywne  ferie 2019”. Zajęcia w części finansowała Gmina Lewin Brzeski.

Wspólnie spędzony czas minął nam kreatywnie i bardzo wesoło.Dzieci wzięły udział w zajęciach plastyczno – manualnych, podczas których wykonywały bałwanki ze skarpetek, drewniane domki dla ptaków, szkatułki, lusterka (również z wykorzystaniem techniki decoupage), samoloty, piankowe magnesy oraz tekturowe puzzle. Wykonane przez dzieci prace (niektóre z nich to prawdziwe perełki) można podziwiać na zdjęciach.

Kreatywnie było też podczas obu wycieczek. We wtorek pojechaliśmy do kina w Oławie na film „O psie, który wrócił do domu”. Seans w większości z nas wywołał łzy wzruszenia. Z Oławy udaliśmy się do Wrocławia, gdzie obejrzeliśmy wystawę w Kolejkowie (jest to największa w Polsce makieta kolejowa, z jeżdżącymi miniaturowymi pociągami i samochodami), a następnie wzięliśmy udział w warsztatach modelarskich, tworząc wrocławskie kamienice.

Natomiast piątki spędziliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie poznaliśmy historię naszego regionu oraz bawiliśmy się w małych artystów, malując na szkle (1 turnus) i ozdabiając płócienne woreczki (2 turnus). Ciekawym przeżyciem było również odwiedzenie kamienicy czynszowej, gdzie przenieśliśmy się kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat wstecz i obejrzeliśmy, jak mieszkali nasi pradziadkowie, dziadkowie oraz rodzice, kiedy sami byli małymi dziećmi.

Podczas ferii w Świetlicy nie zabrakło też ruchu i dobrej zabawy. Dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe. Część z nich poprowadził społecznie Pan Adam Dziasek (nauczyciel wychowania fizycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim).

Środy upłynęły nam w iście karnawałowej atmosferze. Gościliśmy bowiem w lewińskim Domu Kultury, gdzie odbyła się szalona dyskoteka.

Z nowymi doświadczeniami i nową wiedzą, wypoczęci oraz pełni kreatywnych pomysłów rozpoczynamy nowy semestr.

Za wszelką pomoc w organizacji wspaniałych chwil dla naszych dzieci dziękujemy:

- Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim, Panu Zdzisławowi Biernackiemu za udostępnienie nam sal do zajęć sportowych,

- Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, Panu Tadeuszowi Tadla – za udostępnienie nam sali oraz sprzętu grającego,

-Pani Marzenie Utzig oraz Panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu za poprowadzenie zabawy karnawałowej,

- Panu Adamowi Dziasek – za organizację zajęć sportowych,

- Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu (kapitan Sławomir Jakubik), Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu (młodszy aspirant Patrycja Kaszuba, oficer prasowy) oraz Komisariatowi Policji w Lewinie Brzeskim (aspirant Sławomir Derlatka, starszy sierżant Leszek Nesterów) za przeprowadzenie pogadanek na temat bezpiecznych ferii,

- Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu (Pani Karina Kucharska oraz Pani Katarzyna Gawlak) za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy również na profil Facebook Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim do albumów „Ferie 2019”.

 

Bronisława Nazarko