×
Wyszukaj w serwisie
×

Zestawy edukacyjne firmy PHYWE

Uprzejmie informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim w obecnym roku szkolnym kontynuowała realizację projektu dla szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Zaplanowano i zrealizowano zajęcia dodatkowe z doświadczeń eksperymentalnych – „Eksperymentarium” dla chętnych uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Zajęcia przeprowadziły panie Aleksandra Adamczak i Agnieszka Adamska.

Szkoła otrzymała zestawy edukacyjne firmy PHYWE z elektrostatyki, kinematyki, dynamiki, ciepła, magnetyzmu i prądu elektrycznego o wartości 20 tyś. złotych. Zostały one wykorzystane w trakcie prowadzonych zajęć i będą służyć w kolejnych latach.

Zestawy wykorzystano również w trakcie zajęć z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej
i przedmiotów przyrodniczych. Warsztaty – „Nauka poprzez eksperyment lub doświadczenie” umożliwiły zapoznanie się z zestawami do doświadczeń i eksperymentów firmy PHYWE i Labdisk
iem, warsztaty przeprowadziła pani Agnieszka Adamska.

Bogatsza o nowe środki dydaktyczne szkoła to ciekawsze i łatwiejsze lekcje, dlatego są chętnie wykorzystywane w trakcie lekcji fizyki i przyrody do kształcenia kompetencji kluczowych. Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem, poprzez działanie zdobywamy wiedzę.

 

Agnieszka Adamska