×
Wyszukaj w serwisie
×

Wycieczka klas IIc i IId do TVP Opole

12 marca br. uczniowie klasy 2c i 2d wraz z wychowawczyniami  udali się na wycieczkę do Opola. Nie było  jednak tradycyjnego zwiedzania zabytków historycznych. Tym razem dzieci zwiedziły stację telewizji TVP Opole. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowania mediów publicznych, infrastrukturą ośrodka medialnego oraz zawodami wykonywanymi w TVP.

Kiedy dzieci znalazły się w budynku telewizji przywitał nas tata Leny, pan Paweł Czerwiński, który pełni funkcję realizatora wizji oraz bardzo miła i sympatyczna pani Anna Ścibor - kierownik produkcji. Uczniowie mieli szansę poznać od kulis prawdziwy świat telewizji oraz przez moment poczuć się jak idole znani z telewizyjnych programów. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak nagrywa się program w telewizji, odwiedziły reżyserkę oraz plan nagraniowy. Wycieczka, poza zwiedzeniem miejsc, które znane są z telewizji, stała się okazją do nagrania programu w autentycznym studiu telewizyjnym.

Wizyta w TVP była niezwykła, gdyż mogliśmy na własne oczy zobaczyć to, co dla zwykłego widza na co dzień jest niedostępne. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z powodu odkrycia tajemnic pracy telewizji. Dzień ten był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali w opiece podczas wycieczki. Szczególnie dziękujemy Panu Pawłowi Czerwińskiemu oraz Pani Annie Ścibor, którzy umożliwili nam realizację wycieczki do stacji TVP Opole.

Urszula Iżewska

Dorota Wójcik