×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik Matematyczny w Warszawie

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim realizowane były dwa granty edukacyjne w zakresie matematyki: „(Po)lubię matmę XD!” dla uczniów klas 4 – 6 oraz „Rozkminić matmę!” dla uczniów klas 7 – 8 i oddziałów gimnazjalnych. Oba projekty zostały nagrodzone w konkursie grantowym, otrzymały tym samym wsparcie finansowe Fundacji mBanku na realizację zaplanowanych działań. Autorkami innowacyjnych działań są nauczycielki matematyki p. Anna Dobrowolska-Urbanek i p. Iwona Kasprzak.

14 marca br. najaktywniejsi uczestnicy grantów wzięli udział w Pikniku Matematycznym podsumowującym V edycję Programu mPotęga, który odbył się w Warszawie. Dzień ten nie jest przypadkowy, data jest uznawana za święto liczby π, gdyż jej przybliżona wartość wynosi 3,14 (3 to miesiąc, 14 to dzień).

Impreza miała miejsce w  Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik. Po uroczystym powitaniu uczestników i podsumowaniu Programu mPotęga, uczniowie wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach pn. „Matematyczna pomarańcza – ile jest matematyki na globusie? Ile jest matematyki na pomarańczy?”. Omawiane zagadnienia nie były łatwe, dotyczyły bowiem geometrii na płaszczyźnie i geometrii sferycznej, jednak prowadzący zajęcia dr Anna Rybak i dr Istwan Lenart, przedstawili je w przystępny sposób. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i jeszcze większym zdziwieniem odkrywali tajniki matematyki. Po warsztatach przyszedł czas na poczęstunek. Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali wszystkie szczegóły pikniku z ogromną starannością – zadbali o nasze umysły i ciała J. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam 4 godziny samodzielnie eksperymentując, ucząc się i bawiąc. Na koniec pikniku czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – prezenty od Fundacji mBanku.

Ten dzień obfitował w wiele wrażeń, które pozostaną w naszej pamięci na długo, a może nawet będą to niezapomniane chwile…

Społeczność Uczniowska serdecznie dziękuje firmie Strunobet-Migacz  Sp. z o. o. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, gdyż po raz drugi otrzymaliśmy od Państwa środki finansowe, które pozwoliły na opłacenie transportu do Warszawy. Dziękujemy!

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak