×
Wyszukaj w serwisie
×

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZECZY Z HISTORIĄ TECHNIKI I TVP3 Z OPOLA

Nierzadko zastanawiamy się czy radio ma duszę? Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Przeczy wiedzą  już, że tak, trzeba tylko przenieść się w przeszłość i obejrzeć radioodbiorniki z dawnych lat. Dzięki pasji i zamiłowaniu do dawnych technologii mieszkańca Przeczy, Pana Włodzimierza Szwajcowskiego dzieci miały okazję odwiedzić lokalne muzeum „Stara Szopa”,  w którym naprawiane są radia lampowe. Przedszkolaki poznały budowę takich odbiorników, miały okazję obejrzeć odnowiony radioodbiornik i posłuchać wiersza  Juliana Tuwima pt: „Lokomotywa” puszczonego na gramofonie.  Spotkanie dzieci z historią
 i techniką odbywało się pod czujnym okiem kamery i reporterów Telewizji Polskiej Oddziału z Opola. Było to wielkie wydarzenie dla przedszkolaków, które tym samym  stały się bohaterami reportażu z cyklu „ Ludzie, sprawy, historie”. Dzieci zachowały się jak prawdziwi profesjonaliści, w ogóle nie czuły  tremy  pomimo, że każdy ich gest śledziła kamera a każde wypowiedziane słowo nagrywał wielki mikrofon.

Odcinek z Przedszkolakami i Panem Włodzimierzem Szwajcowskim emitowany będzie 4 kwietnia  o godz. 19.10 w reportażu  magazynu „ Ludzie, sprawy, historie” na kanale TVP3 Opole.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu i odwiedzenia tak unikatowego muzeum  jakim jest „ Stara Szopa”  w Przeczy bo warto.