×
Wyszukaj w serwisie
×

Łamiemy bariery

 W dniach 2 i 3 kwietnia br. w szkole podstawowej w Lewinie Brzeskim odbyły się niecodzienne warsztaty zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas, Warsztaty Terapii Zajęciowej i panią Agnieszkę Mihułkę - nauczycielkę świetlicy szkolnej. Niecodzienne - bowiem ich celem było nie tylko wspólne wykonanie ozdób wielkanocnych, ale przede wszystkim integracja. Była to dla dzieci szkolnych nauka tolerancji, akceptacji, wrażliwości, empatii, otwartości, umiejętności współpracy. Doświadczyły one, iż obok siebie mogą z pożytkiem funkcjonować grupy osób o różnych możliwościach i ograniczeniach wraz z osobami pełnosprawnymi. Przekonały się - poprzez bezpośredni kontakt z uczestnikami warsztatów - że posiadają oni wiele zalet, są dowcipni, mają szereg ciekawych pomysłów.

          Warsztaty przebiegały w miłej, wesołej, niemalże domowej atmosferze. Na stolikach pojawiały się sznurkowe jajka, wianuszki, stroiki, wielkanocne świeczniki i szklaneczki, kartki i wiele innych. Wszystkie wykonane wspólnie ozdoby będzie można kupić w najbliższą niedzielę podczas Wielkanocnego Kiermaszu, wspierając tym samym Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego przedsięwzięcia. W szczególności słowa uznania należą się firmie z usługami grawerskimi Oznacz.pl, pani Małgorzacie Iżewskiej za dostarczone materiały na potrzeby warsztatów, państwu Butrym oraz Piekarni i Cukierni "Łubowski" za pyszne pączki.

                                                                                                                      Organizatorzy