×
Wyszukaj w serwisie
×

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie rozdane

W dniu 11 kwietnia 2019r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanych przez Prezydenta RP, dla par małżeńskich, których staż małżeński przekroczył 50 lat.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Urszula Struska powitała przybyłych gości, a następnie oddała głos Burmistrzowi Lewina Brzeskiego Panu Arturowi Kotarze. W ciepłych słowach pogratulował przybyłym gościom tego pięknego jubileuszu, życząc im zdrowia, pogody ducha, siły i radości z każdego wspólnie spędzonego dnia. Dodał również, iż zgromadzone na sali pary to swoiści bohaterowie, od których powinniśmy się uczyć życiowej mądrości, pozwalającej w zgodzie, miłości i poszanowaniu przeżyć pół wieku z drugim człowiekiem.

W akcie dekoracji Jubilatów towarzyszył Burmistrzowi - Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemar Włodek.

Odznaczone medalami zostały małżeństwa:

Państwo: Teofila i Edward Bałazy, Lidia i Mieczysław Bieleccy, Dorota i Zenon Boruszek, Krystyna i Jan Domańscy, Urszula i Zygmunt Drobisz, Stanisława i Eugeniusz Fornal, Krystyna i Tadeusz Garus, Irena i Adam Gąsior, Halina i Józef Gwizdak, Krystyna i Tadeusz Iwaszczak, Antonina i Leszek Janeczek, Stanisława i Piotr John, Maria i Jan Kaczor, Genowefa i Kazimierz Kardas, Jadwiga i Michał Mazur, Anna i Tadeusz Morozińscy, Teresa i Ryszard Nowosielscy, Zofia i Józef Prokopowicz, Halina i Ryszard Szczepkowscy, Marianna i Franciszek Wach, Zofia i Jan Wertepni, Józefa i Ryszard Wnękowicz, Teresa i Sławomir Woźniak, Irena i Zenon Żuk.

Wśród zaproszonych gości znalazły się również małżeństwa, które obchodziły diamentowy jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego: Państwo Bernadeta i Jerzy Nogala, Państwo Józefa i Eugeniusz Parcheta, Państwo Hildegarda i Wojciech Wincenciak oraz para z 70-letnim stażem małżeńskim – Państwo Czesława i Franciszek Błażejewscy.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, specjalnie dla  Jubilatów wystąpił zespół Sami Swoi z Lewina Brzeskiego, który przygotował montaż słowny-muzyczny. Uśmiechy na twarzach i słowa podziękowania oznaczały radość i zadowolenie wśród zaproszonych par małżeńskich.