×
Wyszukaj w serwisie
×

Finalistka konkursu pn.: „Odyseja Umysłu” mieszkanką Lewina Brzeskiego

W minionym tygodniu Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara spotkał się z uczennicą Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, a jednocześnie mieszkanką Gminy Lewin Brzeski – Magdaleną Olbert. Celem spotkania było wręczenie bonu, będącego wsparciem finansowym wyjazdu i uczestnictwa w finale konkursu pn.: „Odyseja Umysłu”.

Jak uzasadnia swoją decyzję Pan Artur Kotara? „Wspomniana uczennica jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Odyseja Umysłu 2019. Drużyna, której była częścią zdobyła tytuł Mistrza Polski, pokonując 230 drużyn z całej Polski, a tym samym kwalifikując się do wyjazdu na finały do USA.”

„Mistrz Polski – jak czytamy na stronie opolskiej szkoły - pokonał konkurencję budując strukturę z drewna balsa, wytrzymującą niewiarygodny ciężar. Konstrukcja, obwarowana wieloma kryteriami, powstała z patyczków o średnicy 3,1x3,1 mm. Zgodnie z wymaganiami zadania, miała najpierw zostać wystrzelona z samodzielnie skonstruowanej wyrzutni na odległość 3 m, upaść na podłogę, a następnie zostać obciążona jak największym ciężarem. Ich zapał badawczy i zdolności konstrukcyjne zaprocentowały sukcesem: 15-gramowa konstrukcja utrzymała ciężar 325 kg!”

Światowy Program „Odysei Umysłu” rozwija kreatywność, uczy rozwiązywania problemów w sposób niestandardowy, wzmacnia umiejętność pracy w grupie, rozwija również wiele kompetencji miękkich, niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

Postawa Magdaleny Olbert jest swoistym przykładem nie tylko wielkiego talentu naukowego, tego, iż „chcieć znaczy móc”, ale również promocji naszej gminy na arenie międzynarodowej.

Zarówno Magdzie, jak i całej drużynie, w imieniu własnym i lokalnej społeczności Lewina Brzeskiego, życzę wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim kolejnej wygranej!”