×
Wyszukaj w serwisie
×

FESTYN RODZINNY w PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM w PRZECZY

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do zorganizowania Pikniku Rodzinnego, podczas którego wspólna zabawa i czas spędzony w gronie rodziny są dobrem szczególnym. 1 czerwca 2019 roku wzorem lat ubiegłych, na terenie Przedszkola Publicznego odbył się Piknik Rodzinny. Trud organizacji tego wydarzenia spoczął na rodzicach przedszkolaków, Sołtysie i Radzie Sołeckiej, Radnych, pracownikach Przedszkola oraz Stowarzyszeniu Szerokie Horyzonty w Przeczy i każdy z organizatorów wywiązał się ze swoich obowiązków wzorowo. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Pan Dariusz Struski, Dyrektor Strunobet-Migacz w Lewinie Brzeskim Pan Rafał Pięta, Pan Juliusz Żmudź- Usługi Budowlane  Przecza, Pan Andrzej Glej- Usługi Murarsko-Dekarskie  Przecza, ks. Proboszcz Tomasz Struzik. Licznie przybyli goście mogli rozkoszować się ciastem, pieczonymi kiełbaskami, frytkami, domowym bograczem, lodami i napojami. Nie zabrakło też możliwości wygrania atrakcyjnych nagród podczas loterii.
 Każdy mógł znaleźć coś dla siebie; było coś dla ciała, było też dla ducha. Piknik nie cieszyłby się takim zainteresowaniem gdyby nie dzieci, które uświetniły go swoim wspaniałym występem. Chłopcy i dziewczynki zaprezentowali tańce i wyrecytowali wiersze dedykowane swoim rodzicom, przedstawili  też żartobliwy program artystyczny związany z dbaniem o własne zdrowie.

Być może ktoś zapyta dlaczego akurat taka tematyka? Powód był bardzo ważny. Z okazji Dnia Dziecka na terenie przedszkola  otwarty został wewnętrzny plac zabaw dla dzieci, nie lada atrakcja , którą może poszczycić się nasze przedszkole, jako jedyne w gminie.  Oczywistym jest, że bez wsparcia władz gminy  i sponsorów nie udałoby się uzbierać tak dużej kwoty na zakup wymarzonej konstrukcji zabawowej. W związku z tym szczególne podziękowania składamy  Burmistrzowi Lewina Brzeskiego Panu Arturowi Kotarze, Skarbnik Gminy Pani Urszuli Smolińskiej, Paniom i Panom Radnym Gminy Lewin Brzeski, Sołtysowi  i Radzie Sołeckiej Przeczy, Właścicielom i kierownictwu Gospodarstwa Rolnego w Przeczy, Dyrektorowi firmy Strunobet-Migacz w Lewinie Brzeskim Panu Rafałowi Pięcie, rodzicom naszych przedszkolaków, mieszkańcom miejscowości Przecza i okolic za okazane serce i wsparcie finansowe naszej inicjatywy.

Organizatorzy przygotowali też niespodzianki dla dzieci: gry i zabawy prowadzone przez animatorów z zespołu Figielek z Niemodlina, występ gościnny uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej z Lewina Brzeskiego Kaliny Bednarskiej. To nie koniec niespodzianek dla dzieci, również mamy przedszkolaków postanowiły  występem uświetnić ten dzień i przebrane zainscenizowały wiersz „Pomidor”. Widok uśmiechniętych dziecięcych twarzyczek- bezcenny! Punktem kulminacyjnym Festynu była oczywiście wspaniała zabawa w nowym placu zabaw pod opieką nauczycieli Przedszkola Publicznego w Przeczy. Zabawa była przednia i tylko żal, że Dzień Dziecka jest raz do roku, ale dla naszych przedszkolaków będzie on każdego dnia w nowym wewnętrznym placu zabaw.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez zaangażowania wielu osób, którym należą się szczególne, z serca płynące gorące podziękowania.

 Dziękujemy Panu Maciejowi Hryciukowi za nagłośnienie naszego Pikniku.

 Dziękujemy sponsorom, ludziom o wielkim sercu, za wsparcie finansowe oraz przekazanie fantów: MONIKA KASIUBA, MONIKA I DENIS WRÓBEL, ADAM DZIASEK, STANISŁAW PISZCZEK, DOROTA ZBIERANT, JADWIGA ORYSZCZYN, TERESA I KRZYSZTOF MROZIK, PATRYCJA ORYSZCZYN,  JOWITA I ŁUKASZ CHROBOT, AGATA GALICKA I KRZYSZTOF ZBIERANT, GABRIELA I MARIUSZ WIELOCH, EMILIA I GRZEGORZ BIALI, ANNA I ROMAN SHUMSCY, AGNIESZKA I ARKADIUSZ BUŚKO, KAROLINA I KRZYSZTOF ŁOŚ, HALINA PIETRZYK, MARTA I JAN KUSZYK GEODEZJA PRZECZA, JOLANTA MAZURCZAK KLUB OLIMPIJCZYKA SOCHACZEW, DZIAŁ PROMOCJI POWIATU BRZESKIEGO, PPH CHEMIA BOMAR CHRÓŚCINA, SKLEP PAPIERNICZY „KREDKA” KATARZYNA LIS, SKLEP „PERŁA”, GRAŻYNA I STANISŁAW SZEWCZUK, SKLEP „TOMI MARKT”, KLUB SPORTOWY„OLIMPIA”, STUDIO FLORYSTYCZNE „RD&DECOR”, PSB MRÓWKA LEWIN BRZESKI, SKLEP „SYLWEK” LEWIN BRZESKI, DOROTA I ANDRZEJ GLEJ USŁUGI MURARSKO- DEKARSKIE PRZECZA, SALON FRYZJERSKI LEWIN BRZESKI RENATA MONETA, SPRZEDAŻ LODÓW PAWEŁ DUBINA, RESTAURACJA „POD SOSNĄ” LEWIN BRZESKI, HOTEL- PENSJONAT „RÓG” KRAKÓW, VELUX- PRODUCENT OKIEN, BMK-PABLISZYN. MB SERVICE OPOLE PATRYK I MICHAŁ WRÓBEL, MS-ELEKTRO MARCIN SCHEIKE.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie, przybyłym gościom za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć, wykonanych przez pana Włodzimierza Szwajcowskiego.