×
Wyszukaj w serwisie
×

„EUROPEJSKIE LWY” rozdane podczas Święta Powiatu Brzeskiego

W niedzielę 23 czerwca 2019r. odbyło się w Brzegu Święto Powiatu Brzeskiego, na którym nie mogło zabraknąć Gminy Lewin Brzeski. Jednym z elementów tego święta był konkurs, w którym każda z gmin przygotowała własną autorską artystyczną wizytówkę.

Gminę Lewin Brzeski reprezentowało Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim, którego przedstawienie "Europejski Lew" wywołało salwy śmiechu i okrzyki radości wśród zgromadzonej widowni. Poniżej streszczenie tegoż dnia według samych uczestników konkursu:

W niedzielę 23 czerwca 2019r. w Brzegu na Święcie Powiatu Brzeskiego odbyła się uroczysta Gala z okazji 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej to właśnie okazji został wręczony pierwszy w historii „ EUROPEJSKI LEW” Burmistrzowi Lewina Brzeskiego za skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie unijnych środków dla gminy Lewin Brzeski. BRZMI NIEŹLE I TAK TEŻ WŁAŚNIE BYŁO. 

„EUROPEJSKI LEW” to pełne humoru i atrakcji przedstawienie przygotowane przez PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 2 W LEWINIE BRZESKIM.

Przedszkole reprezentowało naszą gminę jako „ARTYSTYCZNA  WIZYTÓWKA GMINY” .

Nie zabrakło jak zawsze przezabawnych dialogów, atrakcyjnych strojów i świetnych choreografii tanecznych. Galę poprowadzili - Krzysztof Ibisz i Grażyna Torbicka, w których wcielili się absolwenci przedszkola: Ola i Bartek Papuga. Skecz „Wędkarze i złota rybka w Lewinie” wywoływał salwy śmiechu wśród widowni. Personel przedszkola również nie pozostał z boku. Nauczyciele przygotowali wspólne z dziećmi choreografie taneczne, które zaprezentowali na scenie – „Jezioro łabędzie” i „Belgijkę”. Do występów Przedszkole zaprosiło także seniorów, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach sportowych w Miejsko-Gminnym Domu Kultury. Nasi aktywni seniorzy zatańczyli pod czujnym okiem pani Marzeny Utzig- instruktorka tańca, śpiewu i rękodzieła z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Przedstawienie, w którym zaprezentowały się trzy pokolenia naszych mieszkańców było wspaniałą wizytówką gminy. Nasza Gmina jak zawsze zaprezentowała się najlepiej. I jak powiedział zastępca burmistrza Pan Dariusz Struski na zakończenie występu:

 „Jest to najlepsza gmina i nie ma się co dziwić , gdyż ma tak wspaniałych mieszkańców i taką wizytówkę”.

Lewin Brzeski zmienia się od wielu lat i dzieje się to w dużej mierze  dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej i pozyskanym przez miasto środkom finansowym. Miasto pięknieje, a my zapraszamy wszystkich do Lewina, bo to ponoć najpiękniejsza gmina, przyjazna i otwarta na cały świat - jak mówią słowa finałowej piosenki występu Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim.

Piosenka finałowa „MY w Lewinie"

I.

Już 15 latek mija

Gdy w Unii znalazł się nasz kraj.

Polska cała się cieszyła

I każdy swe marzenia miał.

Każdy śnił  o dobrobycie

O pięknych miastach, pięknej wsi

I nasz Burmistrz w tym zachwycie

Upiększał miasto z całych sił.

Ref. :

My w Lewinie, w Lewinie, w Lewinie mamy wszystko.

Każdy znajdzie dla siebie tu miejsce, własny kąt.

Tu żyć chcemy bezpiecznie i zdrowo ponad wszystko,

Tu jest Unia, tu Polska , to miasto  to nasz dom.

II.

Tutaj piękna okolica,

Tu lasy, pola, łany zbóż.

Plaża wszystkich dziś zachwyca

Pałac i rynek wita już.

Zapraszamy do Lewina

Zobacz jak zmienia się od lat.

Bo przyjazna nasza gmina

Otwarta jest na cały świat.

Ref. :

My w Lewinie, w Lewinie, w Lewinie mamy wszystko.

Każdy znajdzie dla siebie tu miejsce, własny kąt.

Tu żyć chcemy bezpiecznie i zdrowo ponad wszystko,

Tu jest Unia, tu Polska, to miasto  to nasz dom.

 

Galeria zdjęć: