×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzieci z Łosiowa i okolic uczestniczyły w Pikniku na Florydzie

W dniu 10.07.2019r. 40 dzieci z Łosiowa i okolic wraz z opiekunami wzięło udział w Pikniku na Florydzie, który od lat bawi i uczy oraz cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Udział w imprezie rozpoczęliśmy od zameldowania się na terenie jednostki wojskowej w Brzegu, gdzie został nam przydzielony żołnierz – opiekun, z którym wyjechaliśmy na krytą pływalnię. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Piastów Śląskich, gdzie zapoznaliśmy się z historią Brzegu i Piastów Śląskich. Na dziedzińcu odbywały się zajęcia edukacyjne i plastyczne, a grupa rekonstrukcyjna przybliżyła nam historię II wojny światowej. Następnie wróciliśmy na teren jednostki, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji, m.in.: pokazy sprzętu wojskowego, zajęcia edukacyjne ze Strażą Pożarną, Policją, Żandarmerią Wojskową i ratownictwem medycznym, strzelanie z pistoletu pneumatycznego, przejażdżka PTS-em, pływanie łódkami oraz gry i zabawy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki, którą ze smakiem zajadali się uczestnicy.

Dziękujemy Organizatorom za mile spędzony dzień.

Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Lewina Brzeskiego Panu Arturowi Kotarze za sfinansowanie kosztów przejazdu na teren jednostki.

Agnieszka Chruszczewska, Magdalena Terlecka