×
Wyszukaj w serwisie
×

Ach te Baby z Koła Gospodyń z Chróściny

W pierwszą niedzielę sierpnia odbył się jubileuszowy bo już X konkurs „Święta Pierogów” w Miechowej koło Byczyny. Wyjątkowa impreza, wyjątkowi goście, super nagrody, fantastyczna atmosfera a zatem nie mogło tam nas, dziewcząt z KGW Chróścina zabraknąć. Wystawiłyśmy dwie drużyny w trzyosobowych składach do dwóch konkursów: na najsmaczniejsze pierogi, najszybsze lepienie pierogów na czas. Reprezentowałyśmy Sołectwo Chróścina i Koło Gospodyń.
O godzinie 15.00 odbył się pierwszy, kulinarny konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Z wyborem tych najsmaczniejszych komisja miała nie lada problem. Wszystkie zespoły zadbały o dobry smak, estetyczny wygląd oraz ciekawy sposób prezentacji. A w komisji oceniającej same osobistości m.in. Wicewojewoda Opolski Pani Violetta Porowska, Pan Tomasz Kostuś Poseł na Sejm RP, Burmistrz Byczyny Pani Iwona Sobania, Pani Danuta Bajak Prezes  Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu, a także Iwona Jurczyk z byczyńskiej Perunicy. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepsze okazały się członkinie SKGW z Maciejowa. Nasze panie w tej kategorii zdobyły wyróżnienie. Natomiast w konkursie lepienia pierogów na czas nie miały sobie równych nasze dziewczęta z Samodzielnego Koła Gospodyń z Chróściny.
Nasza zwycięska drużyna wracała do domu z mnóstwem nagród i dyplomów i oczywiście w świetnych nastrojach. O godzinie 19.00 na scenie wystąpił Kabaret „Babsztyle”, który prawie przez godzinę bawił zaproszonych gości i mieszkańców Miechowej. To była świetna impreza, której ideą jest integracja międzypokoleniowa oraz przekazanie i kultywowanie tradycji. Jeden niedzielny wyjazd a cały stół nagród.

Renata Zazula