×
Wyszukaj w serwisie
×

„WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ”

Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim dla młodych czytelników przygotowała „Wakacyjny Tydzień z Biblioteką” pełen wrażeń i dobrej zabawy. 

Początek wakacji z Biblioteką obfitował w przygodę, uczestnicy poznali legendę o wikingach, którzy ponoć setki lat temu przybyli do Lewina Brzeskiego. Podopieczni brali udział w zabawach, dzięki którym mogli poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze morskich przygód. Na koniec pracownicy biblioteki pokazali dzieciom jak własnoręcznie przygotować  łódź wikingów.

Wtorek był dniem pełnym atrakcji, które tym razem na dzieci czekały w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. To właśnie tam odbyła się emocjonująca gra terenowa, dzięki której młodzi łowcy przygód odkryli, że biblioteka to nie tylko książki, ale gry planszowe, komiksy, czy nawet filmy. Na pożegnanie dzieci wysłuchały uwspółcześnionej historii Kopciuszka Michała Rusinka, a także własnoręcznie wykonały pamiątkowe zakładki. Ten dzień obfitował w  jeszcze jedną atrakcję, mianowicie w Muzeum Śląska Opolskiego dzieci na własne oczy mogły zobaczyć łódź wydobytą na żwirowni w Lewinie Brzeskim.  

Kolejnego dnia półkolonia zawędrowała do kina, tam uczestnicy mieli okazję poznać młodego geniusza i jego wynalazki. Komedia wszystkim przypadła do gustu, dzieci nauczyły się jak ważne jest bycie sobą i podążanie za marzeniami. Następnie wszyscy wybraliśmy się do kawiarni na lody i inne słodkości.

Czwartek rozpoczął się spotkaniem ze sztuką, uczestnicy mieli okazję zobaczyć prace opolskich artystów. Dzieci najbardziej zaintrygowały obrazy abstrakcyjne, choć cała wystawa wywarła na najmłodszych duże wrażenie.  Kolejnym przystankiem była kręgielnia, gdzie uczestnicy spędzili ponad dwie godziny dobrze się bawiąc i rywalizując ze sobą. Ostatnim punktem czwartkowej wycieczki było  zwiedzanie opolskiego rynku, dzieci na podstawie fotografii wykonanych w latach siedemdziesiątych musiały odnaleźć charakterystyczne miejsca centrum Opola.

Ostatni dzień „Wakacyjnego Tygodnia z Biblioteką” odbył się na terenie łosiowskiego parku. Uczestnicy dzień zaczęli od zwiedzania pałacu. Następnie cztery drużyny wzięły udział w grze terenowej. Zadaniem dzieci było odnaleźć siedem pomników przyrody, rozwiązać łamigłówki, wyprzedzić konkurencję, a przy tym świetnie się bawić. Zaraz po ogłoszeniu wyników na dzieci czekały małe upominki i powrót do domu.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim składa serdeczne podziękowania

Samorządowi Mieszkańców Lewina Brzeskiego za dofinansowanie Wakacyjnego Tygodnia z Biblioteką

oraz Pani Monice Szczypior za oprowadzenie uczestników po pałacu w Łosiowie.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl