×
Wyszukaj w serwisie
×

„Wakacje z Biblioteką” w Przeczy zakończone

Jak co roku podczas wakacji Biblioteka Publiczna w Przeczy przygotowała dla miejscowych dzieci atrakcyjne wycieczki oraz zajęcia.

Tuż po zakończeniu roku szkolnego odbył się konkurs plastyczny „Zabytkowy kościół św. Barbary widziany oczami dziecka” zorganizowany we współpracy ze stowarzyszeniem Szerokie horyzonty z Przeczy. Uczestnicy mogli wykazać się wyobraźnią dobierając sobie dowolną technikę i kreując pracę wg własnego pomysłu. Oczywiście zwycięzców nagrodzono, a pozostałym uczestnikom wręczono upominki.

Kilka dni później dzieci pojechały do kina na nową wersję kinowego hitu „Król Lew”. Przy okazji wizyty w Opolu nie omieszkaliśmy pospacerować po opolskiej starówce i wstąpić do kawiarni na pyszne lody.

W następnym tygodniu odbyła się wycieczka do Brzegu. Tam odwiedziliśmy Zamek Piastów Śląskich zwany „Śląskim Wawelem”. Pod opieką pani przewodnik zwiedziliśmy urocze zamkowe zakątki – sale zamkowe, podziemia, krypty i przepiękny ogród oraz wysłuchaliśmy ciekawych opowieści. Mieliśmy też okazję przekonać się jaką sztuką było pisanie na czerpanym papierze przy pomocy średniowiecznych narzędzi.

Na początku sierpnia na uczestników „Wakacji z Biblioteką” czekała niespodzianka w postaci terenowej gry przyrodniczej, którą przygotowano na terenie przypałacowego parku w Łosiowie. Wcześniej jednak uczestnicy zwiedzili łosiowski pałac, po którym oprowadzała Pani Monika Szczypior.

Na zakończenie wakacji odbyła się jeszcze jedna wycieczka. Tym razem do kręgielni w Opolu. Ponad dwie godziny zabawy, rywalizacji i czystej radości ładowały dziecięce akumulatory, by móc pozytywnie wejść w nowy rok szkolny. I by niecierpliwie czekać na następne „Wakacje z Biblioteką”.

Środki finansowe umożliwiające organizację „Wakacji z Biblioteką” pochodziły z funduszu sołeckiego Sołectwa Przecza. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy!

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl