×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn Dożynkowy w Łosiowie

Łosiowskie dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, w której uczestniczył Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie Pan Stanisław Kowalczyk. Podczas mszy wysłuchaliśmy serdecznych życzeń dla rolników i podzieliliśmy się chlebem upieczonym z tegorocznych zbóż.

Następnym punktem programu był festyn rodzinny. Atrakcji było mnóstwo: przejażdżki konne, motocyklowe, zabawy i animacje dla dzieci, pokazy straży pożarnej, policji, ratownictwa medycznego, malowanie twarzy i sesje fotograficzne, loteria fantowa, a wszystko okraszone dużą dawką muzyki w wykonaniu zespołów Lira i Łosiowianie oraz niezawodnych Przedszkolaków z Grupy Jeżyki, do której uczęszcza Julek.

Po wrażeniach duchowych było też coś dla ciała, przepyszne ciasta upieczone przez mieszkanki Łosiowa, grill, bigos, chleb ze smalcem przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wszystko znikało ze stoisk bardzo szybko, a to znak, że smakowało.

Bardzo dużo osób uczestniczyło w naszym festynie, ale i cel był szczytny, cały dochód z imprezy przeznaczyliśmy na leczenie małego mieszkańca naszej wsi 5-letniego Julianka.

Wszyscy uczestnicy dożynek pokazali swą ogromną wrażliwość i hojny gest, uzbieraliśmy około 10.000 zł, co zważywszy na trwającą kilka godzin imprezę, jest kwotą niemałą.

Szczególnie dziękuję Agnieszce Chruszczewskiej, która była „mózgiem” całego przedsięwzięcia i profesjonalnie doglądała każdego szczegółu.

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji festynu, w szczególności: Jolancie i Stanisławowi Krawiec, Małgorzacie Stankiewicz, Bankowi Spółdzielczemu Grodków/Łosiów, Aptece pod Srebrną Wagą w Łosiowie, Sklepowi Lewiatan-Irena Nizio, Kwiaciarni Lily Łosiów, Katarzynie Knapik Sklep Owocowo, Pogotowiu Urody Iga Olejniczak, Salonowi Fryzjerskiemu Stella.

Dziękujemy także Rodzicom, Nauczycielom, Dyrekcji i Przedszkolakom z Grupy Jeżyki z Przedszkola w Łosiowie, LZS Pogoń Łosiów, Zespołowi Szkół Medycznych w Brzegu, Andrzejowi Wojnarowskiemu (Wojnarowski), Policji w Brzegu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosiowie, KSRG OSP Lewin Brzeski, Family Foto, Stajni Koni Jasiona, Motocyklistom - Anecie, Rafałowi i Arturowi, Wiktorii Piotrowskiej i wszystkim Wolontariuszem.

Nad całością czuwali nasi niezawodni strażacy z OSP Łosiów, a gościny użyczył LZS Pogoń Łosiów.

Mieszkańcom Łosiowa dziękuję za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

 

Małgorzata Wieczorek-Smolińska