×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczniowie z Łosiowa wzięli udział w akcji "Sprzątania świata"

„Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Fundacji Nasza Ziemia.

Wzorem lat ubiegłych  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie włączyli  się do „Sprzątania Świata”. Celem tegorocznej edycji było promowanie nieśmiecenie, zachęcanie do  podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

W dniach od 16 do 20  września  pozytywnie zmotywowane klasy pod opieką wychowawców, posprzątali z zalegających śmieci  tereny wokół szkoły, przydrożne rowy, park i boisko sportowe.

Wyjścia w teren poprzedzone zostały pogadankami, które miały na celu przypomnienie głównej idei i znaczenia kampanii oraz zasad zbierania odpadów. Nie obyło się także bez rozmów na temat  przestrzegania zasad  bezpieczeństwa. 

W czasie trwania akcji uczniowie rozwiązywali również zadania teoretyczne. Odpowiadali na pytania dotyczące sposobów ochrony środowiska, historii i organizacji akcji „Sprzątania Świata”.

Podsumowaniem przedsięwzięcia było losowanie nagród, czyli to na co dzieci czekały z niecierpliwością.  Pięćdziesięciu zwycięzców otrzymało zestawy zdrowego   śniadania a wszyscy uczestnicy imprezy zostali obdarowani jabłkami. Nagrody ufundował Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Rękawice ochronne i worki dostarczył Urząd Miasta w Lewinie Brzeskim, który wraz ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Opolska, realizuje   projekt „Prowadzenie działań informacyjno- edukacyjnych związanych z gospodarowaniem odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej, Akcja EKOGENERACJA – akcja sprzątanie Aglomeracji Opolskiej”.

Niech „Sprzątanie Świata” stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska.

Anna Jelenkowska