×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn rodzinny w Ptakowicach

W sobotę 21 września br. odbył się w Ptakowicach festyn rodzinny. Pomimo że to już przede dzień jesieni i wcześniejsza pogoda nie nastrajała do zabaw pod chmurką, to dla nas okazała się łaskawa. I tak w słoneczne i ciepłe popołudnie mieliśmy okazje do świetnej zabawy, bo atrakcjom nie było końca!

Na początku boisko opanowali miłośnicy sportu i rozegrali mecz siatkówki. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a kibice wytrwale dopingowali zawodników i tworzyli wspaniałą  atmosferę, dorównującą tej na Mistrzostwach Europy.

Po meczu siatkówki swój czas miały dzieci. Były zawody sportowe, konkursy i różne zabawy oraz bardzo wyczekiwana przez wszystkich loteria fantowa. Dużo radości sprawił przyjazd OSP z Lewina Brzeskiego. Dzieci obejrzały pokaz zorganizowany przez strażaków, mogły posiedzieć w samochodzie strażackim i wykąpać się w strugach wody ze strażackiego węża. Uczestnicy festynu mogli również obejrzeć pokaz japońskiej sztuki walki aikido. Adepci ze szkoły Reidokan Dojo z Wronowa zaprezentowali nam swoje umiejętności i przybliżyli istotę tej ciekawej sztuki walki.

Po tych wszystkich atrakcjach przyszedł czas na biesiadę przy grillu i zabawę do białego rana. Festyn rodzinny w Ptakowicach został zorganizowany przez Panią Sołtys i Radę Sołecką. Organizatorzy dziękują sponsorom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu.

Anna Osińska-Dzienniak