×
Wyszukaj w serwisie
×

130 Ekspertów Tabliczki Mnożenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku wydarzenie miało miejsce 4 październikaudział wzięły 5862 szkoły z różnych stron świata, w tym również Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla … dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

W naszej szkole odbyły się jednominutowe egzaminy w formie pisemnej wśród wszystkich uczniów klas 4-8. Każdy uczeń, który zdał egzamin bezbłędnie otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i ocenę celującą za aktywność z matematyki, w tym roku wręczyliśmy aż 130 certyfikatów.

Gratulujemy i zachęcamy do zabawy w kolejnym roku szkolnym.

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak
Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2019

Źródło: https://www.wmtday.org/pl