×
Wyszukaj w serwisie
×

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty

 „Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz.

Jeśli nie wie – wytłumacz.

Jeśli nie może - pomóż.”

                                                                         J.K.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Dziękuję dzisiaj nauczycielom i pracownikom nie będącym pedagogami. Dziękuję również pracownikom Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim, wspierającym na co dzień naszych uczniów, dziękuję Pracownikom Biura Obsługi Wspólnej, którzy wspierają dyrektorów placówek oświatowych w zakresie zadań administracyjno-gospodarczych. 

Podmiotem wszelkich działań każdej placówki oświatowej zawsze jest dziecko, zawsze jest uczeń. To Państwo każdego dnia nauczacie swoich uczniów, to Państwo tłumaczycie im trudne sprawy, to Państwo pomagacie dzieciom zrozumieć otaczający ich świat. To zachowania pracowników szkoły czy przedszkola, sposób traktowania drugiego człowieka w codziennej pracy, uczniowie przyjmują jako wzorce godne naśladowania. Wasze zaangażowanie przyczynia się do sukcesów dzieci, do ich harmonijnego rozwoju. To Państwo, dzięki swojej determinacji, kształtujecie charaktery naszych najmłodszych mieszkańców. Dziękuję za ten wspólny wysiłek na rzecz gminnej edukacji.

Jestem przekonany, że owocem codziennego trudu nauczycieli i pozostałych pracowników działających w obszarze oświaty, będą w pełni dojrzali i odpowiedzialni za przyszłość naszej gminy i naszego kraju, dorośli już uczniowie i wychowankowie. Jestem pewien, że zachowają w swojej pamięci dobrego nauczyciela i dobrą Panią sprzątaczkę, na których pomoc i opiekę zawsze mogli liczyć.

Życzę Państwu dużo zadowolenia w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy.

BURMISTRZ

Artur Kotara