×
Wyszukaj w serwisie
×

Ślubuję być dobrym uczniem....

11 października 2019r. uczniowie klas pierwszych PSP w Lewinie Brzeskim mieli swoją wielką uroczystość - Ślubowanie, a tym samym przyjęcie do grupy Plastusiów. Na tę uroczystość oprócz uczniów i ich wychowawców przybyli: pani dyrektor Barbara Chmiel, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, rodzeństwo.

Pierwszaków odwiedzili również inni goście: Pani Jesień, Leśne Ludki i Leśny Skrzat. Leśne Ludki były posłańcami panującej obecnie pory roku - Pani Jesieni. Twierdziła ona, że skoro mają złożyć uroczyste ślubowanie w czasie jej panowania, to musi sprawdzić, czy są tego godni. Goście zostali przedstawieni, a w następnej kolejności przedstawiły się klasy pierwsze w pięknie wykonanym tańcu, a uczeń klasy Ia wyrecytował wierszyk ,,Idą pierwszaki''.

Nie było to jednak wystarczające, aby zostać uczniem naszej szkoły, pierwszaki musiały się zmierzyć z próbą wiedzy. Składała się ona z kilku etapów i sprawdzała:

- umiejętność czytania liter,

- znajomość figur geometrycznych,

- znajomość  ruchu drogowego,

- umiejętność zaśpiewania piosenki,

- wiedzę o naszej Ojczyźnie - ,,Katechizm młodego Polaka''- W. Bełzy.

Kolejna była próba sprawności, gdzie uczniowie musieli się wykazać zwinnością i szybkością. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymali od Pani Jesieni punkt w postaci listka, jako symbolu panującej obecnie pory roku.  Został on przypięty do drzewa punktowego. Wszystkie klasy spisały się na medal.

Następnie odbyła się część oficjalna. Został wprowadzony sztandar szkoły i Pani dyrektor opowiedziała o tym, od kiedy sztandar jest w naszej szkole i co oznaczają poszczególne symbole znajdujące się na nim.

Później nastąpiło uroczyste ślubowanie dzieci, które przysięgały na sztandar szkoły i flagę naszego kraju, że będą dobrymi uczniami. Po ślubowaniu, na znak przyjęcia do grupy Plastusiów, przedstawiciele klas odebrali tarcze z sylwetką Plastusia.

W uroczystych nastrojach, szczęśliwe, małe Plastusie rozeszły się do klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy Panu Przemysławowi Ślęzakowi za pomoc w organizacji uroczystości Ślubowania.

Urszula Iżewska, Urszula Silarska, Patrycja Paprocka