×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielki sukces uczennicy klasy 2c PSP w Lewinie Brzeskim

Uczennica klasy 2c PSP w Lewinie Brzeskim Emilia Kuszyk została laureatką XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie".

Konkurs dotyczył czterech tematów:

  • Moja bezpieczna droga do szkoły.
  • Jestem ostrożny wobec nieznajomych.
  • Bezpieczna zabawa nad wodą.
  • Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z przedstawicielami Fundacji Pro-Lege w Opolu, Kuratorium Oświaty, Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, którzy byli współorganizatorami konkursu, spośród 348 nadesłanych prac wyłonili 10 laureatów tego konkursu. Jedną z nich jest właśnie nasza uczennica Emilka, która namalowała pracę na temat „Jestem ostrożny wobec nieznajomych” Jest to wielki  sukces, ponieważ jej praca, jak i pozostałych 9 laureatów znajduje się w książeczce pt: „PIERWSZAKI”. To poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę i trafi do rąk tegorocznych pierwszoklasistów na Opolszczyźnie.

16 października 2019 roku laureaci konkursu wraz z rodzicami, dyrektorami szkół i nauczycielami zostali zaproszeni do Komendy Wojewódzkiej na uroczystość rozdania nagród. Po części oficjalnej, czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy uczestnicy mieli niezwykłą okazję zwiedzić budynek komendy i przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Zobaczyć strzelnicę, na której policjanci ćwiczą, jak należy posługiwać się bronią i jak z niej korzystać. Największą jednak atrakcją było strzelanie z broni krótkiej, oczywiście w świecie wirtualnym. Laureaci konkursu mieli też szansę porozmawiać z panią policjant, która zajmuje się badaniem odcisków linii papilarnych, czy też z policjantem sporządzającym portrety pamięciowe. Zwiedzili też niedawno otwartą Izbę Pamięci, w której zgromadzone są pamiątki po policjantach II RP.

Na pełnych wrażeń i bogatszych o nowe doświadczenia uczestników czekał  słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i przygotowanie całej uroczystości. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Emilce, bo to dzięki swojemu zaangażowaniu  i pracy  odniosła ten sukces.

Renata Filipecka