×
Wyszukaj w serwisie
×

Sołectwo Chróścinia - dobra passa nadal trwa!

Wrzesień
Zaczynamy od dużej imprezy, jaka miała miejsce w naszej gminie 08.09.2019 r. na stadionie miejskim w Lewinie Brzeskim, a mianowicie Dożynki Wojewódzkie. W gminnym konkursie koron dożynkowych nasze sołectwo zdobyło zaszczytne pierwsze miejsce. W przyszłym roku będziemy reprezentantami gminy Lewin Brzeski na równie wspaniałej imprezie. Jednocześnie w tym samym dniu odbył się konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo „ Smaki Regionów”, w którym brały udział zarówno przedstawicielki naszego Koła Gospodyń, jak również sołectwa Chróścina. Tutaj też posypały się nagrody: trzecie miejsce dla naszego KGW w kategorii potrawa: za zupę rakową oraz pymchy gryczane z twarogiem i z sosem z lebiody, a dla drugiego zespołu w kategorii produkt: wyróżnienie za Kapustę babci Janci.


Dnia 22.09.2019 r. (niedziela) podzieliłyśmy się znowu na dwie grupy. Część pań z KGW pojechała do Krzyżowic w gminie Olszanka na „Europejskie Targi Chłopskie”, z kolei druga z męskimi przedstawicielami naszego Sołectwa na Górę św. Anny, uczestniczyć w dożynkach diecezjalnych. Tam podczas uroczystej mszy świętej dziękowaliśmy Bogu i rolnikom za tegoroczne plony. W Krzyżowicach świetna zabawa i zacięta rywalizacja trwała w najlepsze do późnych godzin popołudniowych. Dziewczęta otrzymały czwarte miejsce dla Koła i wyróżnienia dla sołectwa za stoisko, a także trzecią nagrodę za sałatkę warzywną w konkursie „Sałatkowa Rewia”.


29.09.2019 r. to wyjazd do Poznania na „ Bitwę Regionów”. Miło nam poinformować, że nasze Koło Gospodyń wygrało eliminacje w Łosiowie w wojewódzkim konkursie „Bitwy Regionów”, a nagrodą był wyjazd na finał do Poznania i reprezentowanie województwa opolskiego w konkursie ogólnopolskim. W olbrzymiej hali, na targach poznańskich, przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, serwowałyśmy słynna staropolską zupę rakową z grzankami. Stanęłyśmy do walki o podium z piętnastoma najlepszymi Kołami Gospodyń w Polsce i chociaż nie otrzymałyśmy żadnej nagrody to dla nas był wielki sukces i wyróżnienie, a dla Koła Gospodyń Wiejskich ogromna promocja, ponieważ mogłyśmy również nasz talent wokalno- kabaretowy zaprezentować na scenie szerszej publiczności.


Październik
Dnia 12.10.2019 r. w Zakrzowie przedstawicielki naszego Koła odebrały dyplom „ Koło Gospodyń Wiejskich Roku powiatu brzeskiego".


Dnia 20.10.2019 r. braliśmy udział w IV Wojewódzkim Konkursie na Potrawę Kresową w Kruszynie, odbywającym się w gminie Skarbimierz. Otrzymałyśmy pierwsze miejsce w kategorii danie bezmięsne za pymchy gryczane z twarogiem i z sosem z lebiody oraz wyróżnienie za deser "ciasto zza Buga".


Oj, dużo się u nas dzieje, bo pomiędzy konkursami bierzemy udział w wielu ciekawych szkoleniach. Zapraszamy chętne panie do wstąpienia do naszego Koła, a dzisiaj do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

Renata Zazula, Anna Zazula