×
Wyszukaj w serwisie
×

Kodow@nie m@ m@giczną moc!

Żyjemy w czasach, w których nowe technologie rozwijają się w zawrotnym tempie. Programowanie stało się dziś umiejętnością o kluczowym znaczeniu. O tym, jak ważne jest programowanie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Bill Gates powiedział: „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia.”

Od 5 do 20 października w całej Europie  trwał Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim też wzięła udział w tym wydarzeniu, wpisała swój udział na mapę europejskich działań.

Wszyscy uczniowie z klas od 4 do 8  aktywnie programowali na zajęciach z informatyki i TIK-u, ponieważ „Kodowanie jest kluczem do sukcesu”. Uczniowie tworzyli animacje i gry w Scratchu, uczestniczyli w kursach programowania zamieszczonych na platformie studio.code.org i „Godzinie Kodowania” z Minecraftem i Potańcówką, kodując podróżowali po świecie Minecrafta, muzyki i tańca.

Zabawy z kodowaniem na informatyce i TIK-u w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem,  sprawiły mnóstwo radości. Wielu uczniów odkryło w sobie umiejętność konsekwentnego dążenia do celu i twórczego myślenia.

Agnieszka Adamska

PDFTydzień Kodownia certyfikat AA.pdf (779,35KB)