×
Wyszukaj w serwisie
×

I edycji Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej

W dniach 26-27 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej, które Burmistrz Lewina Brzeskiego objął patronatem. Wydarzenie skierowane było do rodzin tych przyszłych i obecnych, które podczas dwóch dni mogły zapoznać się z ofertą wystawców, a także skorzystać z licznych atrakcji, takich jak bezpłatny udział w tematycznych warsztatach prowadzonych przez ekspertów różnych branż, kursach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Strażaków z OSP Bąków i OSP Kluczbork, czy pokazów w formie zabawy dla dzieci z bezpieczeństwa na drodze prowadzonych przez Strażników Miejskich z Nysy. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystać z bezpłatnych porad pediatry, ginekologa, położnej czy fizjoterapeuty.

Blisko 60 wystawców, w tym m.in. dealerzy samochodowi, wypożyczalnie przyczep kempingowych i kamperów, regionalne atrakcje turystyczne jak Zamek w Mosznej czy JuraPark Krasiejów, restauracje, hotele, sklep z chustami i nosidłami, a także sklep z wózkami i fotelikami samochodowymi czy przewodnikami turystycznymi dla dzieci i wiele więcej. Targi były także okazją do wyrobienia Karty Dużej Rodziny, Karty Opolska Rodzina oraz Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa chętni mogli oddać krew w krwiobusie, a wszystkie Panie, dzięki opolskiemu oddziałowi Narodowego Funduszu Zdrowia, mogły zbadać piersi w mammobusie. O bezpieczeństwo uczestników dbali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz ratownicy z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Opola zaprezentował symulator stłuczek, dzięki któremu uczestnicy Targów mogli przekonać się na własnej skórze, co dzieje się w przypadku nawet najmniejszego zdarzenia na drodze.

Przez dwa dni targowe mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć występy ponad 400 przedszkolaków i uczniów z całego województwa opolskiego. Dodatkowo dla dzieci dostępna była darmowa strefa zabawy z dmuchańcami i trampolinami, a także możliwością kolorowania i malowania twarzy.

Nie tylko rozrywka i edukacja, ale także dobroczynność była tematem Targów, a to za sprawą zbiórek prowadzonych na rzecz podopiecznych fundacji SiePomaga, Domu Matki i Dziecka, Opolskiego Caritasu czy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Ogólnopolskie Tragi Turystyki Rodzinnej otrzymały w sumie 78 patronatów honorowych od włodarzy gmin, starostw powiatowych z całego województwa opolskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także liczne patronaty medialne o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i krajowym.
Już dziś zapraszamy Państwa na kolejną edycję Targów, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu w dniach 3-4 października 2020 roku.

Maria Ciołeszyńska

 

Poniżej zdjęcia wykonane przez Organizatora Tragów.