×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŁOSIOWIE

Na piękną lekcję patriotyzmu zaprosiły nas dzieci i młodzież z Przedszkola Publicznego nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie. Pod czujnym okiem swych pedagogów dzieci przygotowały piękne przedstawienia słowno-muzyczne. W swoich wierszach, piosenkach, tańcach pokazały miłość do swego kraju i przywiązanie do tradycji. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami.

W trakcie uroczystości miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursów: wokalnego, plastycznego oraz
finalistom zawodów sportowych. Konkurs muzyczny obejmował klasy od I do III, mali laureaci - niesieni
brawami publiczności i rodziny - dzielnie walczyli z tremą. Dopiero słodycze rozładowały napięcie i przywróciły radość i energię.
Wśród gości ogłosiliśmy konkurs o Nagrodę Publiczności w kategorii: praca plastyczna. Odbyło się głosowanie, któremu towarzyszyło
mnóstwo emocji. Po raz kolejny zachwycił nas nasz zespół "Łosiowianie" w słowno-muzycznym przekazie treści patriotycznych, a „Mury”
J.Kaczmarskiego - utwór tak ważny dla naszego pokolenia wykonany mocnym głosem pana Pawła Kasiuby - wywołały przysłowiowe dreszcze
i zebrały burzę oklasków.
Uroczystość swą obecnością uświetnili: Ksiądz Proboszcz Leszek Włodarczyk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej pan Stanisław Kowalczyk z licznym gronem pedagogicznym, Dyrektor Przedszkola nr 1 pani Anna Sawicka wraz z swoim gronem pedagogicznym.
Nagrody w postaci gier edukacyjnych za udział w konkursach muzycznym i plastycznym sfinansowane zostały przez Sołtysa i Radę Sołecka z Funduszu Sołeckiego.
Dziękuję wszystkim wykonawcom za udział, a pedagogom za wspaniałe przygotowanie występów. Państwu już tradycyjnie bardzo dziękuję za liczne przybycie oraz życzliwy odbiór naszej imprezy.

Małgorzata Wieczorek - Smolińska