×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Zdrowego Śniadania w Plastusiowie w PSP w Lewinie Brzeskim

W czwartek 7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Dla uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką zdrową ucztę - śniadanie, które da wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie porannego posiłku.

Uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania oraz reguły zachowania się przy stole. Poznali również piramidę żywieniową. Sale lekcyjne udekorowano gazetkami tematycznymi i pracami plastycznymi dzieci, dotyczącymi zdrowego żywienia. Wszyscy z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice.

Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, sałatki, desery i koktajle oraz wiele innych przysmaków. Było wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”.

Nasza kulinarna przygoda było dla wszystkich prawdziwą frajdą. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom jak Dzień Zdrowego Śniadania, dzieci zapamiętają, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas pracy umysłowej i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Były to zdrowe i bardzo smaczne zajęcia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie przy organizacji tego szkolnego święta.

Monika Krzyżanowska i Jolanta Mazur