×
Wyszukaj w serwisie
×

Zakodowana m@tm@! w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim po raz kolejny dołączyli do miliona organizatorów i uczestników. Głównym celem prowadzenia tego typu zajęć jest inspirowanie rozwoju kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość. Doskonałą okazją do realizacji w/w inicjatywy są lekcje matematyki i informatyki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem podjęli się stawianych przed nimi zadań, za co otrzymali pamiątkowe imienne certyfikaty.

W których krajach w Europie odbywa się najwięcej wydarzeń dotyczących kodowania? Dane na tablicy wyników są uporządkowane według liczby wydarzeń związanych z kodowaniem w stosunku do populacji, a zatem niektóre z mniejszych państw mogą znaleźć się wyżej na liście! Polska w ubiegłym roku zajmowała 5 miejsce, a w 2019 r. jest już na podium!

Źródło: https://codeweek.eu/

Pamiętajmy, że kodowanie nie musi być wyłącznie związane z obsługiwaniem komputera, uczniowie wykonali wiele ćwiczeń off-line.

Kolejny Code Week już za rok, ale taki rodzaj aktywności bardzo spodobał się uczniom, dlatego będziemy często kodować na matematyce, informatyce i zajęciach koła matematycznego, by ciągle doskonalić nasze umiejętności związane z tą dziedziną.

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki
przynosi szkodę całej nauce,
ponieważ ten,
kto nie zna matematyki,
nie może poznać innych nauk ścisłych
i nie może poznać świata.”
Roger Bacon

Warto przypomnieć, że rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki, co zachęca nas również do proponowania uczniom nietypowych metod i form pracy.

Anna Dobrowolska-Urbanek