×
Wyszukaj w serwisie
×

Zabawa w Jasełka

Tak, tak! Tym razem Jasełka w lewińskiej szkole były zupełnie inne niż zwykle. Co prawda odgrywane postacie były  tradycyjne: Maryja, anioły, diabeł, Herod, Trzej Królowie, pasterze - jednak ich role z tradycją niewiele miały wspólnego. Mimo, że diabeł kusi Heroda do złego ,to głównie po to ,aby nie chodził na religię i się jej nie uczył. Anioł jak zawsze rozpacza z tego powodu , choć przyznaje, że jego rola w szkole to podrzucanie ściąg i podpowiadanie. Matka Boża natomiast ,to uczennica  zatroskana wielce  o koleżanki i kolegów ,zawsze gotowa śpieszyć z pomocą. W innej niż zawsze roli zobaczyliśmy Trzech Króli i pasterzy. Przynieśli dary Dzieciątku, lecz nie były to złoto, kadzidło, mirra czy kożuszek .W darze składali swoje przyrzeczenia: nie chodzić na wagary, nie grać w karty, nie szukać pokemonów czy nie biegać na przerwie do "Sylwka".

Trzeba także dodać ,że nie tylko ze względu na nietypowy scenariusz nasze Jasełka były wyjątkowe, ale przede wszystkim dlatego, że w role Trzech Króli i pasterza wcielili się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, świetnie przygotowani przez panią Marzenę Zelek.

Wspólne występy  były ogromnym wyzwaniem i przeżyciem zarówno dla uczniów naszej szkoły jak i uczestników warsztatów. Wywołały wiele radości i wzruszeń. Aktorzy grali, chór aniołów śpiewał, ksiądz Piotr przygrywał na skrzypcach, a wszystko to w pięknej scenerii Betlejem wykonanej przez panią Agnieszkę Mihułkę. Warto wspomnieć, że na koniec dzieci świetlicowe pięknie wykonały świąteczne piosenki, do których śpiewania włączyły się wszystkie młodsze dzieci.

Joanna Taratuta, Urszula Kowalska