×
Wyszukaj w serwisie
×

WIGILIA W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

19 grudnia 2019 roku w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim zasiedliśmy wraz z dziećmi i zaproszonymi gośćmi do wigilijnego stołu. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski, Skarbnik Gminy Pani Urszula Smolińska, Przewodniczący Rady Miasta Pan Waldemar Włodek, Kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Pan Marek Nowak oraz – czuwający nad duchową oprawą spotkania – ksiądz Piotr Nowicki.

Wigilię rozpoczęło tradycyjnie już, przygotowane przez dzieci, przedstawienie. W tym roku jednak mali artyści opowiedzieli nam zupełnie inną, chociaż też świąteczną historię. Tym razem przenieśliśmy się nie ponad 2000 tysiące lat wstecz do Betlejem, lecz do XIX – wiecznego Londynu, gdzie rozgrywa się akcja „Opowieści wigilijnej”. Byliśmy świadkami duchowej przemiany Ebezenera Scrooga, który w finale radośnie zaśpiewał wraz ze wszystkimi kolędę. Zupełnie inna forma bożonarodzeniowego przedstawienia bardzo spodobała się zarówno dzieciom, jak i zaproszonym gościom. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania i wspaniale zagrali swoje role. Brawo!!!

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną modlitwę, życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem.

Później zasiedliśmy do stołów, na których nie zabrakło jak zawsze barszczu z uszkami, krokietów, pierogów wigilijnych, sałatek, ciast i ciasteczek. Każdy wśród tylu przysmaków znalazł coś dla siebie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej świetlicowej Wigilii.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu Facebook Świetlicy Terapeutycznej w albumie „Wigilia 2019”.

Bronisława Nazarko