×
Wyszukaj w serwisie
×

Jak przedszkolaki z Przeczy przygotowywały się do Świąt

Nasze przedszkolaki przez cały grudzień były bardzo zajęte i z wielkim przejęciem uczestniczyły w licznych wydarzeniach artystycznych, przygotowaniach do świąt oraz podejmowały zacnych gości czyli Świętego Mikołaja i swoich rodziców.

Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne dlatego 6 grudnia gościliśmy Świętego Mikołaja, który przyniósł wielki worek pełen paczek dla dzieci i wszystkich Pań. Dzieci też przygotowały niespodziankę dla szacownego gościa- zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz dla kochanego Mikołaja.

Kolejne  grudniowe dni upływały dzieciom na tworzeniu licznych ozdób choinkowych, dekoracji ściennych i świątecznych rysunków. Przedszkolaki przygotowały piękne stroiki i kartki z życzeniami, które przekazały Przyjaciołom Przedszkola, instytucjom i władzom lokalnym. Ale nie  byłoby świąt bez pachnących pierników, toteż w naszym przedszkolu dzieci samodzielnie wycinały i dekorowały przepyszne pierniki, które bardzo szybko zniknęły ze stołu podczas uroczystego jasełkowego poczęstunku.

16 grudnia gościliśmy wesołego, zawadiackiego Wróbelka Elemelka, który przyjechał do nas ze świątecznymi  przygodami.
 W tym dniu odbyło się przedstawienie dla dzieci przedszkolnych i z terenu Przeczy przygotowane przez aktorów Teatru Kochanowskiego w Opolu. Liczne śmieszne przygody Wróbelka i jego przyjaciół bardzo podobały się wszystkim dzieciom, które entuzjastycznie i spontanicznie uczestniczyły w całym przedstawieniu.

Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”  i zebrało wiele darów : karma, kołdry, poduszki i koce dla  bezdomnych zwierząt z Brzeskiego Schroniska „Przytulisko”. Dary zostały przekazane do schroniska a dzieci nauczyły się jak ważna jest pamięć o innych i że zawsze warto pomagać.

Uwieńczeniem wszystkich przygotowań był uroczysty obiad wigilijny w naszym przedszkolu, podczas którego wszyscy składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Następnie dzieci wystąpiły w Jasełkach a licznie przybyli goście- Rodzice dzieci -entuzjastycznie nagrodzili młodych aktorów brawami. Pochwałom nie było końca bo dzieci rzeczywiście zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i taneczne wyśmienicie.

Odbyło się jeszcze jedno wydarzenie , otóż jeden z przedszkolaków w wigilię kończył 4 lata, z tej okazji dzieci złożyły Franiowi moc życzeń i zaśpiewały 100 LAT.