×
Wyszukaj w serwisie
×

Budujemy domki, chronimy owady- wspólna akcja Leroy Merlin i Przedszkola Publicznego w Przeczy

Żyjemy w czasach, gdy bardzo dużo mówi się o ekologii, dbaniu o środowisko naturalne i ochronie zwierząt. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego z Przeczy przeszły od słów do czynów za sprawą realizacji akcji ogłoszonej przez market budowlany Leroy Merlin  w Opolu. Ale po kolei..

Pod koniec roku 2019 nasze przedszkole zgłosiło chęć udziału w organizowanej przez Leroy Merlin akcji budowania domków dla owadów. Udało się nam przejść pozytywnie weryfikację a nasze zgłoszenie zostało przyjęte i można było przejść do czynów. Pod koniec stycznia 2020 roku do naszej placówki przyjechali pracownicy Leroy Merlin by wspólnie z nami przygotować materiał  z realizacji przedsięwzięcia. Prace techniczne poprzedziła krótka prelekcja na temat pracy pszczół, prezentacja wytworów ich pracy i degustacja prawdziwego, świeżo uzyskanego miodu. Tę część zajęć poprowadziła Pani Monika Kasiuba, która wspólnie z mężem produkuje w naszej miejscowości miód.

Następnie pod czujnym okiem pracowników sklepu Leroy Merlin  Pani Bożeny Szczygielskiej- Kozak i Pani Agnieszki Kuli oraz Pana Mateusza Romaniszyna dzieci zaczęły tworzyć schronienie dla owadów w postaci drewnianego domku oraz kilku doniczek. Wszystko było precyzyjnie wypełniane zebranymi wcześniej materiałami: liśćmi, trawą, szyszkami oraz słomą. Pomiędzy wypełniacz włożone zostały nawiercone patyczki i kawałki drewna,  w których przyszli lokatorzy znajdą schronienie. Zarówno domek, jak i doniczki ustawione zostały w naszym przedszkolnym ogrodzie. Z realizacji zadania przygotowany został mini reportaż, który w lutym przedstawiony został na ogólnopolskiej prezentacji wszystkich tego typu projektów w Warszawie. Nadmienić trzeba, iż Przedszkole w Przeczy jest jedynym w gminie, w którym taka akcja została przeprowadzona. Bardzo dziękujemy pracownikom Leroy Merlin za pomoc w realizacji akcji i bardzo liczymy na dalszą współpracę. Za wspólną pracę dziękują przedszkolaki i opiekunowie z Przedszkola Publicznego w Przeczy.