×
Wyszukaj w serwisie
×

Ferie, ferie i po feriach

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim zakwitło drzewo wiśni. Piękne różowe kwiaty stanowiły dekorację oraz element zabaw powiązanych z japońską kulturą, którą w czasie ferii zgłębiały dzieci biorące udział w Zimie z Biblioteką 2020.

Pierwszy dzień zajęć był bardzo aktywny, a to za sprawą odwiedzin Pana Marcina Wolskiego, mistrza szkoły Aikido z Wronowa, który zabrał dzieci w wirtualną podróż po Japonii, po czym przeprowadził intensywny, trwający pełną godzinę trening japońskiej sztuki walki. Całości dopełniał widowiskowy strój trenera, pobrzmiewający w czasie treningu japoński język i na koniec niespodzianka od Pana Marcina dla dzieci w postaci ich imion napisanych po japońsku.

W przerwie między japońskimi dniami dzieci pojechały do kina na zabawnego Doktora Dolittle.

Ostatniego dnia ferii z biblioteką japońskie akcenty dyktowały tematykę zadań, które dzieci wykonywały, aby uzbierać dla swojej drużyny jak najwięcej czerwonych punkcików do zamalowania japońskiej flagi. Towarzyszyły temu takie zabawy jak żurawie origami, wyścigi z pałeczkami, walki sumo, Fuku Warai i wiele innych. W podziękowaniu za zaangażowanie w feryjne zabawy dzieci otrzymały zakładki do książek wykonane techniką origami.
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za odwiedzenie biblioteki i poprowadzenie ciekawych zajęć z dziećmi oraz za pomysł na tematykę ferii zimowych. Wszystkich, którzy mają ochotę poobcować z japońską kulturą, zachęcamy do odwiedzenia szkoły Aikido we Wronowie. Więcej informacji na stronie szkoły: reidokan-dojo.pl.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl