×
Wyszukaj w serwisie
×

Rozrywkowe ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie za nami. W  gminie Lewin Brzeski dzieci korzystały z różnych form zimowego wypoczynku, chociaż ze względu na aurę za oknem trudno go nazwać zimowym. Cóż – śnieg to ostatnio u nas towar deficytowy, dlatego zabaw na śniegu od kilku lat nie planujemy                                 w naszym harmonogramie. Jak się uda – to będą. Niestety w tym roku znowu fiasko. Niemalże sześćdziesięcioro dzieci (małych i dużych) wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim pod hasłem „Rozrywkowe  ferie 2020”. Zajęcia w części finansowała Gmina Lewin Brzeski.

Wspólnie spędzony czas minął nam jak zawsze intensywnie  i bardzo wesoło. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastyczno – manualnych, podczas których wykonywały drewniane świeczniki sowy oraz inne (do wyboru) drewniane elementy, biżuterię i papierowe maski karnawałowe.

Poza zajęciami na miejscu, mieliśmy również trzy wycieczki. Zwiedziliśmy Hydropolis we Wrocławiu czyli swojego rodzaju muzeum, gdzie woda jest ukazana z różnych, fascynujących perspektyw. To miejsce pełne różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji, replik i modeli oraz bogate w ekrany dotykowe, na których można przeczytać wiele ciekawych informacji.

Byliśmy również na krytej pływalni w Strzelinie, gdzie oddaliśmy się szalonym zabawom wodnym. Piątki natomiast spędziliśmy w opolskim kinie Helios na bajce „Gang zwierzaków”.

Podczas ferii w Świetlicy nie zabrakło też ruchu i dobrej zabawy. Dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe. Część z nich poprowadził społecznie nasz wieloletni przyjaciel, na którego zawsze możemy liczyć -  Pan Adam Dziasek (nauczyciel wychowania fizycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim oraz radny powiatowy).

Poza tym, w jednym i w drugim tygodniu odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniami „Lampa Alladyna” oraz „Pan Twardowski”.

Nie zabrakło również pogadanki z przedstawicielami policji na temat bezpiecznych ferii oraz pogadanki dotyczącej profilaktyki chorób wirusowych, którą przeprowadzili z dziećmi pracownicy brzeskiego SANEPIDU.

Dodatkowo w drugim tygodniu odwiedził nas nasz były wychowanek, a obecnie podleśniczy z Nadleśnictwa Oława – Dawid Wojtyna. Dawid opowiedział nam o lesie i pracy leśnika, a później zabrał nas na spacer po lewińskim parku, gdzie odbyły się mini zajęcia terenowe czyli między innymi rozpoznawanie różnych gatunków drzew, mierzenie obwodu drzew oraz rozwieszanie karmy dla ptaków. Dawid zagrał dla nas również na trąbce sygnałowej.

Z nowymi doświadczeniami i emocjami oraz nową wiedzą, wypoczęci i zrelaksowani powróciliśmy do szkolnych ławek. Następna okazja do wspólnego spędzenia czasu wolnego już w wakacje!

Za wszelką pomoc w organizacji wspaniałych chwil dla naszych dzieci dziękujemy:

- Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim, Panu Zdzisławowi Biernackiemu za udostępnienie nam sal do zajęć sportowych oraz do obejrzenia inscenizacji teatralnych,

- Panu Adamowi Dziasek, nauczycielowi i radnemu powiatowemu – za organizację zajęć sportowych,

- Młodszej aspirant Pani Magdalenie Bieleckiej oraz aspirantowi sztabowemu Panu Michałowi Scąber z Komendy Powiatowej Policji  w Brzegu za przeprowadzenie z dziećmi pogadanki na temat bezpiecznych wakacji,

- Pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu: Pani Karinie Kucharskiej oraz Pani Katarzynie Gawlik za przeprowadzenie pogadanki prozdrowotnej,

- Nadleśniczemu z Nadleśnictwa Oława – Panu Grzegorzowi Pietruńko za przekazanie karmy dla ptaków oraz podleśniczemu – Panu Dawidowi Wojtyna za ciekawe zajęcia przyrodnicze;

- Wiceprezesowi  Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu Panu Marcinowi Garncarz za przekazanie dzieciom bezpłatnych „gadżetów” związanych z wodą.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na profil Facebook Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim do albumów „Ferie 2020”.

 

Bronisława Nazarko