×
Wyszukaj w serwisie
×

KORONAWIRUS - aktualne informacje i zalecenia

Burmistrz Lewina Brzeskiego - mając na względzie bezpieczeństwo publiczne - zachęca Mieszkańców Gminy Lewin Brzeski do zapoznania się z materiałami informacyjnymi nt. koronawirusa, jak i stosowania się do podawanych na bieżąco zaleceń.

 

 • Od 28 marca zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust, izolacji domowej i kwarantanny

  25 Marca 2022
  brak maseczek od 28.03.jpeg

  Nowe zasady dotyczące obostrzeń przedstawił podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia.

  czytaj więcej
 • Rząd znosi większość obostrzeń

  23 Lutego 2022
  1 marca zmiana.jpeg

  "Od dnia 1 marca br. znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Przywracamy normalną pracę w urzędach. Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w komunikacji miejskiej i w sklepach" -  zapowiedział w trakcie dzisiejszej (23.02.2022) konferencji prasowej premier.

  czytaj więcej
 • Izolacja domowa skrócona do siedmiu dni

  16 Lutego 2022
  info.png

  Od wtorku 15 lutego 2022r. izolacja domowa osób, u których wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2, skrócona została do 7 dni. Liczona jest teraz od momentu wykonania testu diagnostycznego, a nie od otrzymania jego wyniku.

  czytaj więcej
 • Skrócenie nauki zdalnej

  14 Lutego 2022
  1460x616.jpeg

  W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki skracające naukę zdalną w szkołach do 20 lutego 2022r.. Od 21 lutego uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół, będą się uczyć stacjonarnie.

  czytaj więcej
 • Mapa aptek gdzie od czwartku można zrobić test na koronawirusa

  28 Stycznia 2022
  aktualnosci_korona_kwarantana_atlast_hero.jpeg

  Resort zdrowia udostępnił interaktywną mapę aptek, w których można wykonać darmowy test na koronawirusa. W momencie uruchomienia programu testowania w aptekach w zestawieniu znajdowały się 64 apteki.

  czytaj więcej
 • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach

  27 Stycznia 2022
  nauka zdalna.png

  Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych od 27 stycznia do 27 lutego 2022 r. i w ich miejsce wprowadzenie nauki zdalnej - wprowadza rozporządzenie podpisane w środę przez ministra edukacji i nauki i opublikowane w Dzienniku Ustaw.

  czytaj więcej
 • Komunikat

  24 Stycznia 2022
  komunikat covid.png

  W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją wzrostu ilości zakażeń koronawirusem, Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że w okresie od dnia 25 stycznia 2022r. do odwołania, wejście na teren obiektów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim pozostaje ograniczone do sytuacji niecierpiących zwłoki lub niezbędnych wymagających osobistego stawiennictwa.

  czytaj więcej
 • Informacja o ograniczeniach na rynkach objętych działaniem POT w związku z COVID19

  22 Grudnia 2021
  orot.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z informacją nt. obostrzeń w krajach objętych działaniem POT w związku z pandemią  COVID19 – aktualizacja na dzień 20.12.2021r.

  czytaj więcej
 • Od 15 grudnia wchodzi w życie rozporządzenie o obostrzeniach

  15 Grudnia 2021
  info.png

  W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które przewiduje przedłużenie do 31 stycznia 2022r. obowiązywanie większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów. Zmiany wchodzą w życie w dniu dzisiejszym, tj. 15 grudnia.

  czytaj więcej
 • Rozporządzenie o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w szkołach

  15 Grudnia 2021
  info.png

  W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia - od 20 grudnia do 9 stycznia - funkcjonowania jednostek systemu oświaty. 

  czytaj więcej