×
Wyszukaj w serwisie
×

W Wojsku Polskim ruszają szkolenia rezerwistów

Szkolenie w Wojsku Polskim szansą dla tych, którzy stracili pracę!!! Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

Dzięki podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej, decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowane priorytetowo.

W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek.

Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tysiąca złoty plus dodatkowe 2,6 tysiąca złoty na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

Wprowadzone rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP.

Priorytetem Ministra Mariusza Błaszczaka jest  modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności. Stąd m.in. zainaugurowana w 2018 roku kampania Zostań Żołnierzem i powołanie Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem. Obecnie w Wojsku Polskim służy 108 tysięcy żołnierzy zawodowych.

Źródło: MON

* * *

  1. Zgłoś się ochotniczo do odbycia służby przygotowawczej lub ćwiczeń wojskowych.
  2. Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami - 261 637 751 lub 261 637 767 (służba przygotowawcza) oraz - 261 637 759 (ćwiczenia wojskowe).
  3. Jesteś zdecydowany? Złóż wniosek! 

Rzecznik Prasowy WKU w Brzegu
mjr Ewa NOWICKA-SZLUFIK

SP.jpeg